Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 77 чоловік

Звіт директора школи

Дата: 17 лютого 2021 о 11:12, Оновлено 10 серпня 2023 о 10:38

 Звіт директора Лиманівського ліцею О.В.Олійник  «Про діяльність ліцею у 2022-2023 навчальному році»

Вступ

Основна діяльність ліцею спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»,  Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання»,  постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти»,   Концепції Нової української школи та інших законодавчих і нормативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

На кожному рівні навчання забезпечується виконання державного стандарту, а також організовано теоретичну і практичну підготовку з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих здібностей, фізичного і морального здоров'я здобувачів освіти.

Успішність подолання кожного рівня, виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю освітнього процесу.

Управління ліцеєм

У 2022/2023 навчальному році управління ліцеєм було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, створення безпечного освітнього простору, збільшення кількісних та якісних показників мережі, створення належних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей здобувачів освіти,   впровадження профільного навчання.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документально плануванням роботи: перспективним, річним, навчальним, щомісячним та щотижневим планами.

Принцип доцільності й оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю, моніторингових досліджень, самоаналізу.

Аналіз структури і мережі ліцею

за минулий навчальний рік.

Збереження контингенту

2022-2023 навчальний рік завершили 168 здобувачів освіти, що на 50 учнів менше, ніж попереднього року. Військові дії в країні призвели до того, що частина здобувачів освіти за кордоном та внутрішньо переміщених осіб  перейшли до шкіл, які мають змогу проводити навчання очно. Із 168 учнів 24 учні знаходяться за межами держави, 29 на території України, 105 на території
с. Лимани. 

 Окремо необхідно звернути увагу на динаміку зменшення кількості класів з інклюзивною формою навчання.   З 1 вересня 2022 року працювало 3 класи з інклюзивним навчанням, де навчалися 3 учні з особливими освітніми потребами. З них: 2 рівень підтримки має – 2 учні, 3 рівень підтримки – 1 учень (у минулому навчальному році працювало 3 інклюзивних класи для 6 учнів з ООП).

Профільне навчання 

  Профілізація навчання передбачає розширення науково-освітнього простору для здобувачів освіти та педагогів;   підсилює мотивацію учнів і підвищує інтерес до вивчення предметів тощо.

У 2022/2023 навчальному році у ліцеї функціонували 2 профільних   класи української філології:  10-й  та 11-й.

Основним завданням профільної освіти у старшій школи є:

  • поглиблене вивчення профільних дисциплін (вивчення предметів українська мова та література);
  • диференціація змісту навчання у поєднанні з реалізацією індивідуальних освітніх програм учнів;
  • рівний доступ до освіти учнів у відповідності з їх здібностями та індивідуальними потребами і можливостями;
  • створення умов для подальшої соціалізації учнів, ефективна підготовка випускників школи до подальшого професійного навчання, трудової діяльності.

Моніторинг охоплення учнів профільним навчанням за 2018-2023 роки

Кадрове забезпечення

Освітній процес забезпечують 19 педагогічних працівників. Суттєве омолодження трудового колективу сприяє розвиткові креативного, інноваційного, сучасного потенціалу, але і потребує особливої уваги до організації методичного супроводу, педагогічної інтернатури, вироблення  системи заходів, спрямованих на підтримку молодого педагога.

 Плинність педагогічних кадрів 2018-2023 роки

Якісний склад вчителів за педагогічним стажем

Кількість педагогів

2017-2018

2018-2019

2019-2020

2020-2021

2021-2022

2022-2023

До 3 років

1

1

2

1

1

1

3-10 років

3

4

5

3

5

4

10-20 років

4

4

3

5

4

5

Понад 20 років

10

9

10

10

11

11

Відомості про педагогів за кваліфікаційними категоріями та педагогічними званнями:

Спеціаліст

ІІ

категорія

І

категорія

Вища

категорія

“Старший учитель”

“Учитель - методист”

4

0

4

11

6

0

Атестація педпрацівників

Відповідно до  наказу №58 від 12.10.2022 року «Про проведення атестації педагогічних працівників у 2022-2023 навчальному році» атестувалися на підтвердження раніше присвоєних вищої кваліфікаційної категорії та   педагогічного звання «Старший учитель» Брояк Н.В., вчитель фізики і математики, та Решотка Л.В., вчитель математики, а також на підтвердження раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «Спеціаліст вищої категорії» Васильєва О.М., вчитель початковх класів.

Протягом жовтня-грудня вивчалася  система роботи педагогічних працівників, які   атестувалися (накази № 61 від 28.10.2022, № 66 від 29.11.2022, № 70 від 30.12.2022). Педагогами Брояк Н.В. та Решоткою Л.В. узагальнено досвід роботи за темами відповідно «Компетентнісні задачі на уроках фізики у 7-9 класах» та «Візуалізація та структурування інформації за допомогою ментальних карт на уроках математики».

Підвищення кваліфікації

Педагогічні працівники систематично підвищують рівень власної кваліфікації, відвідуючи різноманітні курси у дистанційному   форматі, найчастіше використовують такі освітні ресурси: Миколаївського ОІППО, ТОВ «На Урок», «Всеосвіта», Студія онлайн освіти EdEra, Онлайн платформа НУШ, Інститут педагогіки НАПН України,   «Дія. Цифрова освіта», Видавництво «РАНОК»,   IT-академія   PROMETHEUS та ін.

Серед напрямків, за якими педагогічні працівники проходили підвищення кваліфікацію були такими: інклюзивна освіта, дистанційне навчання, цифрові навички викладання, профільні курси з навчальних предметів, робота за новим державним стандартом НУШ тощо. 

Методична робота з педагогічними кадрами

      Педагогічний колектив Лиманівського ліцею в 2022-2023 навчальному році працював    над єдиною проблемою:“Від інноваційних технологій через педагогічну майстерність вчителя та педагогіку  партнерства до формування громадянина патріота, інтелектуала, особистості».

В ліцеї   функціонували чотири шкільні методичні об’єднання:

- онлайн-спільноти професійного розвитку вчителів початкових класів – керівник  Васильєва О.М, вчитель початкових класів;

- онлайн-спільноти професійного розвитку вчителів природничо-математичних наук –  керівник Решотка Л.В., вчитель математики;

- онлайн-спільноти професійного розвитку вчителів суспільно-гуманітарного циклу – керівник Коваль І.В., вчитель української мови;

- онлайн-спільноти професійного розвитку класних керівників – керівник Жидик А.В., заступник директора з виховної роботи.

Заступниками директора з навчально-виховної роботи Брояк Н.В. та Нугаєвою І.І. організована  робота творчих груп відповідно «Інтернет-ресурси в роботі вчителя. Перші кроки в системі Mozaik» та «Особливості впровадження дистанційного навчання в освітній процес (програма ДІСКОРД)».

Протягом 2022/2023 навчального року було проведено онлайн-заходи  згідно планів роботи вище зазначених спільнот учителів.

                  Робота з молодими спеціалістами

Одним із напрямків методичної роботи школи була організація роботи з молодими спеціалістами,  завдання якої  надання необхідної допомоги молодим спеціалістам в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток вмінь використання у своїй роботі досягнень сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

У 2022/2023 навчальному році у ліцеї працювали 2 молоді спеціалісти: Таран О.С., вчитель молодших класів, та Шепель Є.В., вчитель англійської мови. З молодими   спеціалістами, згідно розробленого плану,   працювали наставники, які надавали методичну підтримку в рамках освітнього процесу, ділилися власним досвідом, допомагали у вирішенні складних питань.

Інноваційна діяльність

В основу організації освітнього процесу покладено цілісний підхід до використання як традиційних, так і інноваційних прийомів та методів роботи, які  позитивно впливають на розвиток творчих здібностей учнів, забезпечують підвищення рівня фахової майстерності педагогів та ефективне виконання освітніх програм.

Протягом останніх років школа ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій критичного мислення, інтерактивні технологій, методу проєктів, про що свідчать відповідні результати стану вивчення викладання предметів, моніторингові дослідження, використання дистанційних форм навчання.

 Колектив школи прийняв участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2022» та отримав срібну медаль у номінації «Сучасний заклад освіти – територія збереження та зміцнення здоров’я».

Робота з обдарованими дітьми

На виконання основних заходів Комплексної програми розвитку освіти
Галицинівської сільської ради  на 2018-2023 роки адміністрацією та педагогічним колективом школи у 2022/2023 навчальному році були здійснені такі заходи:

  • оновлений шкільний інформаційний банк даних про обдарованих учнів школи;
  • оновлена наукова-методична база з питань роботи з обдарованими дітьми;
  • організовані та проведені шкільні онлайн-конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей, забезпечена участь учнів в обласних етапах конкурсів;
  • організована робота гуртків   за бажанням учнів;
  • забезпечене інформування про всі досягнення учнів школи.

ПІБ учня

Клас

Конкурс

Місце

 

ПІБ педагога

Який предмет викладає

1

Осадча Анастасія

8

Конкурс читців «Заповіт»

3  місце-обласний етап

 

Коваль І.В. Таран О.С.

Українська мова, гурток «Юні журналіс-

ти»

2

Тризна Костянтин

8

Конкурс-виставка «Український сувенір»

 

1 місце – обласний етап

 

 

  

Васильєв О.П.

 

Трудове навчання, гурток «Столяри»

 

Романенко Максим 

8

3

Куріченко Олександра

8

ІІІ Всеукраїнський відкритий марафон з української мови

3 місце

  

Коваль І.В. 

Українська мова

 Веремієнко Анастасія

5

 

   

 

Довганюк Катерина

6

Сиротяк Анна

6

Соломяна Яна

5

4

Соломяна Віталіна

10

 Конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань»

3 місце – обласний етап

 

Полхутенкова А.О., Таран О.С.

Українська література, гурток «Юні журналіс-

ти»

5

Осадча Анастасія

8

Кубок з техніки та тактики

3 місце– обласний етап

 

Безпалий М.А.

Туристсь-кий гурток

6

Веремієнко Аксинья

2

Виставка «Талановиті, наполегливі, успішні»

 

 

Турчина А.В.

 

Волохова Аріна

Карамушка

Вікторія

7

Команда Лиманівського ліцею

Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль учнів України «Козацький гарт»

3 місце– обласний етап

 

Безпалий М.А.

Васильєв О.П.

Фізична культура

8

Веремієнко Аксинья

2

  Всеукраїнський мистецький конкурс  «Тарасова стежина»

3 місце-обласний етап

Турчина А.В.

Українська мова

9

Романенко Максим

8

Обласна виставка-конкурс «Люби і знай свій рідний край»

І

ІІ

Васильєв О.П.

Трудове навчання, гурток «Столяри»

Тризна Костянтин

8

10

Романенко Максим

8

Обласна виставка-конкурс «Наш пошук і творчість тобі, Україно»

І, І

І,ІІІ

ІІ

ІІ

Васильєв О.П.

Трудове навчання, гурток «Столяри»

Тризна Костянтин

8

Осадча Анастасія

8

Таран А.

5

Виховна робота

Керуючись Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 №673 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, листа МОНУ від 10.08.2022 №9105-22 «Про організацію виховного процесу в закладах освіти у 2022-2023 навчальному році»   виховна робота в Лиманівському ліцеї була спрямована на   реалізацію державної політики в галузі освіти і виховання.

Головна мета виховної роботи – створення освітньо-виховного простору для розвитку особистісного потенціалу учня.

 Упродовж 2022/2023 навчального року було організовано проведення виховних заходів за напрямами:

національно-патріотичне виховання;

  • права дитини;
  • сімейне виховання;
  • протидія булінгу, запобігання домашньому насильству, запобігання та протидія торгівлі людьми;
  • профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки;
  • сприяння розвитку учнівського самоврядування.

         У дистанційному форматі проведені заходи: години спілкування, марафони, челенджи, флешмоби, квести, віртуальні екскурсії з нагоди Дня Знань, Дня працівників освіти, Дня захисника і захисниць України, Дня прав людини, Дня Збройних Сил України, Дня Святого Миколая, свята Нового року, Дня Соборності України, Дня рідної мови, Дня пам’яті Т.Шевченка, Дня Землі, Дня пам’яті і примирення, Дня Європи, Дня матері, Дня вишиванки, свята Останнього дзвоника.

          Використання сучасних он-лайн інструментів, сервісів та Інтернет ресурсів дозволило зробити учнівське дозвілля більш цікавим.

Безпека життєдіяль-ності та запобігання усім видам дитячого травматизму

 

В ліцеї упродовж  2022/2023 навчального року проводилася робота щодо створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану  відповідно до Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», наказу МОН від 26.12.2017 №1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» та ін. 

Класними керівниками з учнями постійно проводяться години спілкування щодо запобігання усім видам дитячого травматизму. У електронних  журналах 1-11-х класів   відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та ін.

Проведені заходи з мінної безпеки під час зустрічі здобувачів освіти з поліцейським офіцером громади Д.Фільєвим та вибухотехнічною службою ГУМП в Миколаївській області, представниками ТЕТRA ТЕCH, Галицинівським загоном місцевої пожежної охорони на чолі з І.Грачовою.

 Відповідно до наказу МОН № 135 від 10.02.2023 року «Деякі питання створення та функціонування класів безпеки у закладах освіти» розпочато роботу зі створення в ліцеї класу безпеки.

Виконання законодавства України з питань соціального захисту дітей пільгових категорій

Конвенція про права людини  дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку (т.1). У всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Відповідно до соціального паспорту на  2022/2023 навчальний рік у школі навчалися:

  • дітей, позбавлених батьківського піклування –0;
  • дітей-сиріт - 4;
  • дітей з багатодітних родин – 24 (14 сімей);
  • дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 1;
  • діти батьків  загиблих під час виконання службових обов’язків– 0;
  • дітей-інвалідів – 3;
  • діти-переселенців – 4;
  • діти ВПО – 1.

      Діти пільгових категорій протягом навчального року отримували гуманітарну допомогу, подарунки. Для забезпечення якісного освітнього процесу вони отримали у тимчасове користування 10 планшетів і 1 хромбук.

Співпраця з батьками

Якість освіти здобувачів освіти забезпечується комунікацією та співрацею між педагогічними працівниками і батьками. Доброзичливе ставлення до дитини є в пріоритеті  роботи закладу. Батьківська громадськість, члени учнівського самоврядування брали участь у житті школи, в розробці Освітньої програми закладу освіти на 2023-2024 навчальний рік, в покращенні матерально-технічної бази навчальних кабінетів. 

Психологіч-ний супровід освітнього процесу

        В умовах воєнного стану, введеного в Україні з початком повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил російської федерації, з метою надання психологічної підтримки населенню та формування у громадян навичок первинної психологічної допомоги і самодопомоги під час війни,  практичним психологом Івасюк О.М. протягом 2022-2023 навчального року здійснювався психологічний супровід освітнього процесу.

       Щоб допомогти дітям, їх батькам та опікунам, а також педагогам пережити цей важкий період, були розроблені рекомендації, що допоможуть знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватися про здоров’я, безпеку і розвиток дітей в умовах воєнного стану та активних військових дій, а саме:

    

      На годинах психолога використовувалися повчальні казки та притчі:

         А також використані корисні відео:

Результати навчальної діяльності учнів школи

Головним завданням системи моніторингу в закладі освіти є отримання об’єктивної інформації про якість надання освітніх послуг, оперативне прийняття обґрунтованих управлінських рішень, що сприятимуть розвитку галузі й удосконаленню освітнього процесу.

Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,   згідно з річним планом роботи ліцею, з метою відстеження динаміки навчальних досягнень було здійснено моніторинг якості освіти 2022/2023 навчального року.

Мета цього моніторингу: дослідити рівень навчальних досягнень учнів, порівняти з аналогічними показниками за попередні навчальні періоди, відстежити динаміку зміни показників, визначити проблемні питання, проаналізувати результати моніторингу серед учнів та батьків(анкетування).

             

Статистичні  дані  порівняння навчальних  досягнень  учнів   за  останні  9  навчальних  років  мають  такий  вигляд:

Рік

Всього учнів

Навчаються

10-12

балів

%

7-9 балів

%

4-6 балів

%

Мають кілька балів в межах

1-3

2015

180

8

4,4

56

31,2

116

64,4

17

2016

195

13

6,6

59

30,3

123

63,1

23

2017

188

20

10.6

52

27.6

104

55,3

12

2018

183

18

10

56

31

103

56

6

2019

201

20

10

55

27

110

55

14

2020

214

14

9

47

29

78

49

21

2021

217/144 оцінюва лися

13

9

30

28

90

56

11

2022

218/124 оцінюва лися

8

6

31

25

69

56

16

2023

168/131 оцінювалися

16

12

33

25

78

60

4

Моніторинг  результатів річного оцінювання

учнів 5-11 класів за 2022/2023 навчальний рік

Кла

с

Класні  керівники

Навчальні  досягнення  учнів    

 

1-3 бали

4-6 бали

7-9 балів

10-12 балів

 

Кіль.

 %

Кіль.

%

Кіль.

% %

Кіль.

 %

 

5

Веремієнко Т.М.

1

4

12

52

7

30

3

14

 

6

Безпалий М.А.

2

12

7

41

5

29

3

18

 

7

Івасюк Т.В.

0

0

16

89

2

11

0

0

 

8

Кочкіна Л.Ф.

0

0

14

73

3

16

2

11

 

9

Коваль І.В.

1

7

12

86

1

7

0

0

 

10

Полхутенкова А.О.

0

0

6

60

3

30

2

20

 

         11

Івасюк О.М.

0

0

6

66

2

22

1

12

 

Всього: 110

4

4

72

65

23

21

11

10

            Моніторинг здійснювався за результатами середнього балу річної оцінки з усіх предметів інваріантної складової навчального плану 5-11 класів  за 2022/2023 навчальний рік.

Моніторинг

результатів успішності здобувачів освіти в профільних класах

(профіль українська філологія)

 

Аналіз рівня середнього балу випускних класів за 2020-2023 роки

 

 Самоаналіз результатів нагородження похвальними листами за 2019-2023 навчальні роки

Порівняльний аналіз нагородження медалями випускників

2019-2023 навчальні роки

Рік

Золота медаль

Срібна медаль

2019/2020

0

0

2020/2021

0

0

2021/2022

0

0

2022/2023

1

0

За останні чотири роки результативність нагородження учнів золотими та срібними медалями є досить низькою,  лише в 2022/2023 навчальному році одна учениця (Чекіна Аліна) показала найвищі результати та була нагороджена золотою медаллю.

Державна підсумкова атестація

                  Відповідно до Закону України від 23.02.2023 № 2925-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року", наказу Міністерства освіти і науки України від 11 січня 2023 року № 19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році»,   та з метою збереження життя і здоров’я учнів в умовах воєнного стану учнів 4-х, 9-х та 11-х класів було звільнено від проходження державної підсумкової атестації, також у формі НМТ.

Робота з проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Відповідно до наказу МОН України від 20.03.2023  № 318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту», 1 учениця 11 класу (Резніченко Наталія) складала НМТ, результати якого    використала у процесі конкурсного відбору в особовому порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Чекіна Аліна, Литвинчук Назар вступили на навчання до ВНЗ за межами України.

Націольнальний міжпредметний тест проводився з пердметів українська мова, математика та предмету на вибір, у рамках єдиного тесту.

Інклюзивна освіта

З 2013 року у Лиманівському ліцеї впроваджується інклюзивне навчання. У 2022-2023 навчальному році було створено 3 інклюзивних класи для   3 дітей з ООП (Чернишов Є. (2 кл)- 2 рівень підтримки, Лисенко Максим (7 кл) -2 рівень підтримки, Афанасов М. (10 кл)- третій рівень підтримки).

Моніторинг мережі інклюзивних класів за 2019-2023 роки

 

Для успішної підтримки та організації освітньої діяльності учнів з особливими освітніми потребами в ліцеї, на початку навчального року, на кожну дитину затверджується психолого-педагогічна комісія до складу якої входять: адміністрація закладу (директор  та заступники), класний керівник, асистент вчителя,   практичний психолог, шкільна медична сестра, батьки та директор ІРЦ Галицинівської сільської ради.

Засідання психолого-педагогічної комісії відбувається не менше 3-х разів на рік. На засіданнях комісій разом з батьками учнів обговорюються питання траєкторії корекційно-розвиткової роботи з учнем. Мета таких засідань — вивчення особливостей розвитку дитини, визначення освітніх потреб і адекватних навчальних засобів.

Під час психолого-педагогічного засідання, для здійснення успішного супроводу дитини з ООП спеціалісти команди психолого-педагогічного супроводу (КППС) враховують такі чинники, як: вік, вид порушеного розвитку (нозологія), конкретний клінічний діагноз, наявність супутніх відхилень, стан соматичного здоров’я, інтелектуальний рівень особливості психічного і фізичного розвитку, потреби і можливості дитини.

Головною умовою підвищення якості психолого-педагогічного вивчення дитини, оцінювання її навчальних можливостей, надання необхідних роз’яснень батькам є змістовне формулювання висновків та рекомендацій.

Проведення корекційно-розвиткових занять із дітьми та їхніми батьками — важливий напрям діяльності КППС. Такі учні отримують корекційні заняття відповідно до рішення ІРЦ в повному обсязі.

       За результатами моніторингу визначено, що в ліцеї на  достатньому рівні організовано інклюзивне навчання для учнів з особливими освітніми потребами. Педагогічні працівники мають відповідний досвід та кваліфікацію, опанували курси підвищення кваліфікації.     

Наступність

у навчанні

Протягом 2022/2023 навчального року була приділена належна увага проблемі наступності у роботі ЗДО, шкіл І та ІІ ступенів. Проведено такі заходи:

- спільні засідання онлайн-спільнот вчителів початкової школи та   вчителів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного напряму;

- адміністративні  наради;

- круглий стіл, проведений в дистанційному форматі, за участю учителів початкової школи та представників ЗДО;

- педрада з питань адаптації першокласників, п’ятикласників та узгодження єдиних вимог вчителів середньої та початкової школи до оцінювання навчальних досягнень учнів у 4-х та 5-х класах;

- індивідуальні психологічні консультації з батьками першокласників та п’ятикласників.

Робота щодо вирішення проблем наступності проведена на достатньому рівні, що дало можливість успішно адаптуватись учням 1-х та 5-х класів.

 Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

      З метою забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти, формування в учнів таких важливих цінностей, як чесність, довіра, справедливість, взаємоповага, відповідальність і відповідно до ст. 42 Закону України «Про освіту» в закладі розроблено Положення про академічну доброчесність, мета якого полягає у дотриманні високих професійних стандартів у всіх сферах діяльності (освітній, науковий, виховний). Питання мотивації учителя до дотримання академічної доброчесності стало для адміністрації одним із першочергових. Проведено семінар-навчання для педагогів, приведено приклади щодо реалізації принципів доброчесності. Доведено педагогам, що академічна доброчесність розглядається як важлива наскрізна лінія освітнього процесу і реалізовується упродовж усього навчання під час опанування різноманітних шкільних предметів, яку повинні дотримуватися і в написанні методичних розробок, наукових праць.  

     Разом з цим, дане питання залишається актуальним.

Дистанційне навчання

Результати дистанційного навчання у воєнний час

З 01.09.2022 по 31.06.2023, у зв’язку з введенням на території України воєнного стану, освітній процес   в ліцеї був організований дистанційно. Протягом зазначеного періоду уроки (100%), згідно розкладу,  проводилися    синхронно з використанням програми  DISCORD.

Для мотивації здобувачів до навчання педагогічними працівниками використовувалися освітні онлайн-портали   «На Урок», «Всеосвіта», проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», онлайн-сервіс LearningApps, застосунки Kahoot, Mentimeter,   МozaBook, відеохостинг YouTube  та ін. 

Результати освітньої діяльності фіксувалися в класних електронних журналах на сайті ліцею https://limanivska.e-schools.info/journal

Самооцінювання діяльності ліцею

 У 2022-2023 навчальному році проведене самооцінювання діяльності Лиманівського ліцею за напрямком «Педагогічна діяльність педагогічних працівників».

Рівні оцінювання за вимогами:

    1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти – достатній.
    2. Постійне підвищення професійного рівня і педмайстерності – достатній.
    3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками – достатній.
    4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності – достатній.

Підсумки діяльності школи за минулий навчальний рік

Питання, що були розв’язані

Питання, що залишились до подальшого розв’язання

Аналіз результатів за минулий навчальний рік показав наступне:

  • освітній процес має тенденцію до розвитку;
  • діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;
  • ліцей суттєво підвищив свій рейтинг, підтримує позитивний імідж;
  • створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учасників освітнього процесу;
  • організація методичної роботи сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;
  • створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

Однак залишились певні питання, над розв’язанням яких слід працювати, а саме:

  • підвищення якості освітніх послуг;
  • підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
  • підвищення ефективності співпраці з батьківською громадськістю;
  • покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів;
  • капітальний ремонт   приміщення укриття.

Завдання на 2023/2024 навчальний рік

Пріоритетними напрямками розвитку освіти в Лиманівському ліцеї на 2023/2024 навчальний рік є:

  • забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
  • використання освітніх інновацій, інформаційно-комунікаційних, здоров’язбережувальних технологій;
  • створення умов для зростання професійної майстерності вчителів;
  • реалізація принципу академічної свободи та академічної доброчесності в педагогічній діяльності учителя як основи його професійної самореалізації;
  • формування в учасників освітнього процесу потреби й навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж усього життя;
  • розвиток особистості учня, його здібностей та обдарувань, наукового світогляду;
  • створення сприятливих умов для пошуку, підтримки та розвитку обдарованих учнів;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження й зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;
  • формування особистості-патріота з активною життєвою позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами, здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини;
  • виховання громадянина України;
  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
  • формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;
  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини й громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини й громадянина;
  • створення умов, необхідних для успішної самореалізації особистості в соціумі;
  • виховання особистості школяра, здатної до самопізнання, життєвого та професійного самовизначення, саморозвитку та самореалізації;
  • забезпечення соціального захисту дитини, сприяння встановленню рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів відповідно до їхніх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;
  • забезпечення психологічного супроводу та моніторингу розвитку особистості учня;
  • створення дієвого учнівського самоврядування в школі;
  • формування позитивної мотивації учня до навчання шляхом оновлення системи взаємостосунків між учнем та вчителем, активної співпраці з батьками або особами, які представляють інтереси дітей; урахування індивідуальних потреб і можливостей кожного учня;
  • зміни в організаційній культурі закладу освіти: утвердження мотиваційної моделі управління, яка орієнтована на потреби, очікування й можливості всіх учасників освітнього процесу;
  • оновлення методів і прийомів управління, утвердження гнучкого, динамічного стилю управління, орієнтованого на ефективне й послідовне виконання завдань, що стоять перед колективом;
  • створення конкурентоспроможного іміджу ліцею;
  • створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу;
  • поповнення матеріально-технічної бази ліцею;
  • створення умов для безпечного перебування в ліцеї;
  • надання емоційної та психологічної підтримки усім учасникам освітнього процесу;
  • удосконалення роботи з організації   освітнього процесу;
  • активізація національно-патріотичного виховання з урахуванням реалій сучасності;
  • створення класу безпеки, оновлення    укриття ліцею.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.