Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 77 чоловік

Положення про дистанційне навчання

Дата: 21 березня 2023 о 18:00

ПОЛОЖЕННЯ

про дистанційне навчання в Лиманівському ліцеї Галицинівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області

 1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Це Положення визначає основні засади організації та запровадження дистанційного навчання в Лиманівському ліцеї під час запровадження воєнного стану в Україні.

У своїй роботі із впровадження дистанційного навчання Лиманівський ліцей керується чинними документами:

  • Конституцією України;
  • Цивільним кодексом України;
  • Законом України «Про освіту» № 2145-VIII від 05.09.2017;
  • наказом МОН № 1115 від 08.09.2020 «Про затвердження Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти»;
  • листами МОНУ від 06.03.2022 № 1/3371-22 «Про організацію освітнього процесу» та від 28.03.2022 № 1/3725-22 «Про організацію освітнього процесу в початковій школі в умовах воєнного часу».

 

Дистанційне навчання - процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу, що функціонує на базі інформаційно-комунікаційних технологій.

Метою дистанційного навчання є надання освітніх послуг здобувачам освіти для набуття ними компетентностей відповідно до освітніх програм шляхом застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Завданням дистанційного навчання є забезпечення учням можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти.

У цьому Положенні терміни і поняття вживаються у таких значеннях:

  • дистанційна форма навчання - форма організації освітнього процесу у ліцеї, яка забезпечує реалізацію дистанційного навчання в умовах запровадження воєнного стану;
  • технології дистанційного навчання - комплекс освітніх технологій, зокрема інформаційно-комунікаційні, що надають можливість реалізувати процес дистанційного навчання у ліцеї;
  • інформаційно-комунікаційні технології дистанційного навчання – технології створення, накопичення, зберігання та доступу до веб-ресурсів (електронних ресурсів) навчальних дисциплін (програм), а також забезпечення організації і супроводу освітнього процесу з допомогою засобів інформаційно-комунікаційного зв’язку, зокрема мережі Інтернет;
  • веб-середовище дистанційного навчання - системно організована сукупність веб-ресурсів навчальних дисциплін (програм), програмного забезпечення управління веб-ресурсами, засобів взаємодії суб’єктів дистанційного навчання та управління дистанційним навчанням;
  • веб-ресурси навчальних дисциплін (програм) – систематизоване зібрання інформації та засобів навчально-методичного характеру, необхідних для засвоєння навчальних дисциплін (програм), яке доступне через Інтернет за допомогою веб-браузера та/або інших доступних користувачеві програмних засобів;
  • система управління веб-ресурсами навчальних дисциплін (програм) – програмне забезпечення для створення, збереження, накопичення та передачі веб-ресурсів, а також для забезпечення авторизованого доступу суб’єктів дистанційного навчання до цих веб-ресурсів;
  • суб’єкти дистанційного навчання - особи, які навчаються (учні 1-11 класів), та особи, які забезпечують освітній процес за дистанційною формою навчання (педагогічні працівники);
  • асинхронний режим - взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому інтерактивні освітні платформи, електронну пошту, форум, соціальні мережі тощо;
  • синхронний режим - взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої всі учасники одночасно перебувають у веб-середовищі дистанційного навчання за допомоги програми DISCORD.

  1. РЕАЛІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 

Дистанційне навчання реалізовується шляхом використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних  формах.

 

Дистанційна форма навчання в ліцеї запроваджується відповідно до рішення педагогічної ради.

 

 Дистанційна форма навчання організовується відповідно до робочих навчальних планів  для учнів, які перебувають вдома через запровадження воєнного стану в Україні.

  1. ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗА ДИСТАНЦІЙНОЮ ФОРМОЮ НАВЧАННЯ

 

Освітній процес за дистанційною формою навчання здійснюється у таких формах: самостійна робота, навчальні заняття, консультації, віртуальні екскурсії, виконання проєктних завдань, домашніх контрольних робіт, практичних робіт.

 Основними видами навчальних занять за дистанційною формою є: лекція, семінар, урок, практичні заняття, лабораторні заняття, консультації та інші, які проводяться з учнями у синхронному чи           асинхронному режимі відповідно до навчального плану.

 Отримання навчальних матеріалів, спілкування між суб’єктами дистанційного навчання під час навчальних занять, що проводяться дистанційно, забезпечується передачею відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації у синхронному чи асинхронному режимі.

Практичне заняття, яке передбачає виконання практичних (контрольних) робіт, відбувається дистанційно в асинхронному режимі.

Лабораторне заняття проводиться дистанційно з використанням відповідних віртуальних тренажерів і лабораторій.        

До інших видів навчальних занять при здійсненні освітнього процесу належать ділові ігри, виконання проєктів у групах тощо. Ці види занять можуть проводитись дистанційно у синхронному чи асинхронному режимі, що визначається робочою програмою навчальної дисципліни.

Контрольні роботи з навчальних предметів за дистанційною формою навчання можуть здійснюватись  з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій  за  умови забезпечення аутентифікації того, хто навчається.

 

  1. ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 

Дистанційне навчання організовується для учнів на час запровадження воєнного стану, які   не мають медичних протипоказань до занять із комп'ютерною технікою. Наявність таких протипоказань встановлюється на підставі медичного висновку чи іншого документа, виданого закладом охорони здоров’я та добровільно поданого батьками до закладу освіти.  

Навчання організовується з дотриманням санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, тривалості виконання домашніх завдань.

Перелік предметів чи тем навчальних програм, видів навчальних занять, які здійснюються за технологіями дистанційного навчання, визначаються педагогічною радою закладу.

Обов’язковим є створення умов для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами.

Необхідним є використання доступних засобів комунікації  (телефонний, поштовий зв'язок тощо) для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров'я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо).

 

Оприлюднення на вебсайті школи  інформації про організацію дистанційної форми здобуття освіти проводиться з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних учасників освітнього процесу в електронному освітньому середовищі.

 

    1. ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 

Учні, які здобувають освіту за дистанційною формою, обов’язково проходять формувальне, поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання.

  

Результати досягнень фіксуються у електронних  класних журналах, табелях  і свідоцтвах досягнень.

  Проведення всіх занять датується відповідно до календарно- тематичного планування.

 

  1. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 

Науково-методичне забезпечення дистанційного навчання включає:

  • методичні (теоретичні та практичні) рекомендації щодо розроблення та використання інформаційно-комунікаційних технологій дистанційного навчання;
  • змістовне,      дидактичне     та      методичне     наповнення     веб-ресурсів      навчального плану/навчальної програми підготовки.

Організація дистанційного навчання має забезпечувати регулярну змістовну взаємодію суб’єктів дистанційного навчання.

Не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, організовується в синхронному режимі.

Ліцей забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі.

Адміністрація ліцею забезпечує організацію освітнього процесу під час дистанційного навчання та здійснення контролю за виконанням освітніх програм.

Педагогічні працівники закладу повинні підвищувати свою кваліфікацію щодо організації та володіння технологіями дистанційного навчання.

         Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з   окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів   навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбають про фізичне та психічне здоров'я  дітей, формують у них навички здорового способу життя, а також сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.

      У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов'язки щодо  забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих  причин, ліцей  інформує про це  службу у справах дітей.

  

  1. СЕРВІСИ, ЗА ДОПОМОГОЮ ЯКИХ МОЖНА ОРГАНІЗУВАТИ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

 

Дистанційне навчання організовується за допомоги програми DISCORD  (допоміжним є Viber).

 

Педагоги також можуть використовувати державну інформаційно- телекомунікаційну систему (електронну освітню платформу), технічні можливості якої забезпечують дистанційне навчання.

 

 

 

    1. КЕРУВАННЯ СИСТЕМОЮ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 

Загальне керування системою дистанційного навчання здійснює директор ліцею, забезпечуючи проведення заходів для здійснення дистанційного навчання  за всіма видами освітньої діяльності;  контроль якості та виконання освітніх програм.

Оперативне керування дистанційним навчанням здійснює заступник директора з навчально-виховної роботи, забезпечення методичної, системотехнічної та матеріально-технічної підтримки дистанційного навчання.

Безпосереднє керування дистанційним навчанням здійснює адміністратор сайту, до функціональних обов’язків         якого входить впровадження та розвиток дистанційного навчання.

 

Начало формы

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.